İSKİLİP’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İSKİLİP’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI
HABERLER

İSKİLİP’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

İskilip’te Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yılı kutlamaları coşku ile geçti. 28 Ekim Cumartesi günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlamalar 29 Ekim 2017 Pazar günü havaların yağışlı olması nedeniyle İskilip Öğretmenevi Konferans Salonunda devam etti.

Öğretmenevindeki kutlamalarda Kaymakam Bahadır Güneş’in günün anlam ve önemine dair konuşmalarının ardından öğrencilerin Cumhuriyet ve Atatürk temalı şiirleri ile devam etti. Sultan Hatun Kız Meslek Lisesinin folklor ekibinin gösterileri büyük ilgi topladı.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar arası düzenlenen şiir, resim, kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol mensuplarınca verildi. Gün boyunca Belediye merkezi ses sisteminden Cumhuriyet konulu marşlar ile Atatürk’ün sevdiği şarkılar yayınlandı.

Belediye Başkanı Recep Çatma Cumhuriyet bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında “ Hemşerilerimizin ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.