KÜÇÜK EMİR KAHRAMAN HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
KÜÇÜK EMİR KAHRAMAN HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR
HABERLER

KÜÇÜK EMİR KAHRAMAN HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR

Doğuştan kanında Borallia virüsü bulunan 5 yaşındaki İskilipli Emir Kahraman, tedavi olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor. Sadece Almanya ve ABD'de yapılabilen tedavi için 10 bin Avro gerekiyor.

 

Hastalığı nedeniyle aşırı kilo alan ve vücudunda yaralar çıkan küçük Emir, konuşma bozukluğu yaşıyor. Hastalığı nedeniyle 9 yaşındaki bir çocuk görünümünde olan Emir'in en büyük isteği 3 yaşındaki kardeşiyle konuşabilmek, annesine seslenebilmek.

 

9 Eylül Üniversitesi'nde hastalığı için konulan tanının ardından, tedavi adresi olarak Almanya ya da ABD gösterildi.

 

Tıbta Iyme hastalığı olarak bilinen ve nadir görülen bu hastalık, Almanya'da hizmet veren Vital Klinikleri'nden birinde tedavi ediliyor.

 

Yaşıtları gibi yaşayabilmekten başka bir isteği olmayan küçük Emir için seferber olacak hayır sahiplerinin, duyarlı vatandaşların desteği bekleniyor.

 

Şimdilik kamuoyu çağrısı ile başlayan umut beklentisinin, küçük Emir'i sağlığına  kavuşturacak müjdeyle buluşması bekleniyor.

 

Bu çağrıya el uzatacak STK'ların, bu destek talebini resmi bir yardım kampanyasına  dönüştürerek, şeffaflığa kavuşturması da yapılan çağrılar arasında.

 

Çaresiz anne Derya Kahraman, evladının sağlığına kavuşması için yardım çağrısı yapmaktan başka çaresi kalmadığını söyledi.

 

Tedavinin yaklaşık olarak 15 günlük bir seansla tamamlanabildiğini, Almanya'da bulunan bir klinikle mail yoluyla irtibata geçerek, şartları öğrendiklerini aktaran çaresiz anne, şimdi büyük bir umutla hayır sahiplerinin vicdanına sığınarak, evladına uzanacak yardım elini bekliyor.

Erol Taşkan /Çorum Hakimiyet