SAKARYA İLKOKULUNUN HAZIRLADIĞI PROGRAM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
SAKARYA İLKOKULUNUN HAZIRLADIĞI PROGRAM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
HABERLER

SAKARYA İLKOKULUNUN HAZIRLADIĞI PROGRAM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

         Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 79. Yılında çeşitli etkinliklerle anıldı.

         Anma töreni Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Kaymakamlık Makamının, Garnizon Komutanlığın Belediye Başkanlığının çelenk sunma töreni ile başladı. Daire Amirleri, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının, Siyasi parti temsilcilerinin katıldığı törende Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te saygı duruşu ile birlikte sirenler çaldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunması ile Hükümet Konağı önündeki programın son buldu.

         Anma etkinlikleri Sakarya İlkokulunun İskilip Öğretmenevi toplantı salonunda hazırladığı muhteşem programla devam etti. Program çerçevesinde Okul Müdürü Durmuş Akbulut’un açılış konuşması sonrasında sunumlar, marşlar ve müzik eşliğinde öğrenciler şiirler okuyarak, çeşitli gösteriler yaptılar. Protokolün ve toplumun farklı kesimlerinden İskiliplilerin 10 Kasımla ilgili video mesajlarının yayını izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü. 10-15 Kasım Atatürk’ü Anma haftası dolayısıyla okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin dağıtılması ile Öğretmenevindeki program tamamlandı. Anma etkinlileri hafta boyunca devam edecek.

         Belediye Başkanı Recep Çatma yayınladığı 10 Kasım mesajında;

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. seneyi devriyesinde saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk, gerek askeri dehası gerekse devlet adamlığı kimliği ile dört bir tarafı işgale uğrayan vatanımızı düşmandan temizlemiş, Cumhuriyetimizi kurmuş, tüm dünya milletlerine örnek olmuş bir önder olarak milletimizin kalbinde yer edinmiştir. Bağımsızlığa olan düşkünlüğü ve bu uğurdaki mücadelesi tüm mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur. Ve halen onun ilkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesine yükselme çabasında önemli mesafeler kat etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak değeri olarak tarihteki unutulmaz yerini almıştır. Gelecek nesillerin Atatürk’ü iyi anlayacaklarına, benim en büyük eserim dediği Cumhuriyeti yaşatacaklarına olan inancım tamdır. Gazi Mustafa Kemal’in hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, devletimize kurtuluş savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir.

Bu vesile ile kahraman asker, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.