Mehmet Akif Aras güven tazeledi | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
Mehmet Akif Aras güven tazeledi
HABERLER

Mehmet Akif Aras güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Kongresi yapıldı. Kongreye tek aday olarak giren Mehmet Akif Aras yeniden MHP İl Başkanlığına seçildi.  
Devlet Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen kongre saygı duruşunda bunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongrede divan başkanlığına MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirer, katip üyeliklere ise MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve MHP Çorum eski İl Başkanı Hüseyin Esenyel seçildi.
MHP İl Başkanlığının faaliyet ve mali raporlarının okunup oylandıktan sonra kabul edilmesinin ardından kürsüye gelen MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği kutlama mesajını okudu.
Ardından konuşmasını yapan Mehmet Akif Aras, Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarılarla dolu 48 yılı tamamladığını belirterek, "Bu yılların içerisinde hem varlığını borçlu olduğu aziz milletimizin bekası, hem de kendi siyasi misyonunun devamı açısından dönüm noktalan vardır. Son yıllarda Türk milletine diz çöktürmek emelinde olanlar bir kez sıraya geçmiştir. Azılı suç örgütleri ve terör çeteleri peş peşe saldın kuyruğuna girmiştir. Her gün artan sorunlar insanımızı bunaltmış, umutlarını karartmıştır. Aynı süreçte Milliyetçi Hareket Partisi 1 Kasım 2015'den sonra çok şiddetli ve benzerlerine çok az rastlanmış kara bir dönem yaşamıştır. 
'ZORLU SÜREÇLERDE MİLLİ BİR SORUMLULUK ALDIK'
Partimizi boyunduruk altına almak, önünü kesmek için olağanüstü operasyon süreci aylarca sürdürülmüştür. Aynı dönemde ülkemiz felaketlerle baş başa kalmış, ihanetlerle sarsılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bütün bu zorlu süreçlerde milli bir sorumluluk almış, Türk Milletinin ve ülkemizin darboğazdan çıkmasına öncülük etmiştir. Ülkemizin uçurumun eşine geldiği dönemde Türk Milliyetçilerinin Lideri Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Türk Milletinin onurunu yere düşürmemiştir. Liderimizin Türk Milletine verdiği güven, hepimiz için birer övünç vesikasıdır. Partimiz devletimizin istikbaline, milletimizin istiklaline, vatanın izzetine ve bayrağın iffetine sonuna kadar sahip çıkmış, milletimizin direnç noktası ve güven merkezi olmuştur.
Milliyetçi -Ülkücü Hareket başladığı bir işi yarım bırakmamış, verdiği sözlerin altında kalmamıştır. Bu ülke için ettiğimiz yeminler tutulmuştur. Devlete uzanan eller kırılmıştır" dedi.
'ÜLKÜCÜLER, YARINLARA DAİMA BÜYÜK ÜLKÜLER BESLERLER'
Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen ve "Buna rağmen yerimizde sayamayız, gelişmelerin akışına kendimizi bırakamayız. Olaylara uzaktan, yalnızca film gibi seyrederek yön veremeyiz müdahil olamayız. Uğruna canımızı vermeye hazır olduğumuz bir vatanımız vardır. Mensubiyetinden gurur duyduğumuz bir milletimiz vardır" diyen MHP İl Başkanı Aras, "Ebediyete kadar yaşaması konusunda yeminli olduğumuz bir devletimiz vardır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin belirlediği yüksek ülkülere ulaşması ülkemizin tek ümidi, tek çıkışıdır. Bugün Türkiye'nin arzulanan şekilde derlenip toparlanmasının tek seçeneği milletimizin tamamına hitap eden, herkesi bir ve kardeş gören Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarısı ve iktidarıdır.
Ülkücüler, yarınlara dair daima büyük ülküler beslerler. Türkiye'nin geleceğini, milletimizin bekasını düşünmek ve bu uğurda çalışıp çabalamak, onlar için hayat düsturudur. Ülkücülerin siyasetteki yegâne temsilcisi olan MHP, bu hayat düsturunun programlandığı bir ocak, sıcak bir aile yuvasıdır. Bu nedenle partimiz çok güçlü şekilde Türkiye'nin yönetimine taliptir. Milli huzur ve barış ortamının tesisine taliptir" şeklinde kaydetti.
MHP'nin kongrelerle demokratik süreçleri teker teker aşarak taze kan takviyesi yapacağını ve Türkiye'nin kaderine yön vereceğini ifade eden Aras,  "Yapacağımız 12.Büyük Kurultayımız ülkemiz ve milletimiz için sorunlarının aşılması için eşsiz bir fırsattır. Ülke genelinde tamamlanan il kongrelerimize Çorum olarak biz de katılarak ilimizden de bu sürece katılımımızı sağlıyoruz. Bugün ilimizden Milliyetçi-Ülkücü vicdanlar olarak "Hakk'ın yolundayız", "milletin yanındayız" diye sesleniyoruz.
Bugün Türkiye'nin milli ve manevi değerlerine sahip çıkma kararlılığımızı yedi düvele haykırıyoruz. Bugün, Milliyetçi Hareket'in, Türk milletini ekonomik sıkıntıların cenderesinden kurtarmak için iktidara yürüdüğünü ilan ediyoruz. Bugün Türkiye'yi soyanlardan, hırsızlık ve yolsuzluk yapanlardan ne pahasına olursa olsun hesap sorulacağını tarihe not düşüyoruz. Bu salondan yükselen ses, vatan ve millet sevgisinin, milli onur ve haysiyetin   milli vicdanın gür sesidir. İnancımız odur ki, milli çağrımız tüm Türkiye'ye, tüm Türk ve İslam coğrafyalarına dalga dalga yayılacaktır.
Sesimiz İmralı'da,  Kandil'de,  Pensilvanya'da yankılanacak,  hainleri kaçıracak  Türk düşmanlarının kabusu olacaktır. Duruşumuz teslimiyetçilerin, işbirlikçilerin korkulu rüyası olacaktır. Bu ses, yoksulların ve mazlumların ümit kapısı olacaktır. Can çekişen çiftçinin, memur ve işçilerin can simidi olacaktır. Bu ses esnafın, tüccarın, dar gelirlinin, boynu bükük yetimlerin nefesi olacaktır. Bu ses, mağdurların, sıkıntıda olan milletimin heyecanı ve sığınağı olacaktır. Bizim yolumuz bellidir. Bu yolda haram yoktur, kul ve yetim hakkına el uzatma yoktur, al bayrağımıza ihanet yoktur, bölücü hainlerle yol arkadaşlığı yoktur" ifadelerini kullandı.
"Milliyetçi-Ülkücü Hareket görevinin başındadır. Şiddet ve haydut çetelerine karşı devletiyle aynı hizadadır" diyen Aras, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:
" Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Hakk'ın yolunda, Milletin yanındadır. Yolumuz nurlu, yönümüz uğurlu, yürüyüşümüz kararlıdır. Bu vesileyle İl Kongremizin, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin şahlanışına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum. Bugünkü kongreyle birlik ve beraberliğimizin daha da sağlam temellere oturması bütün arkadaşlarımın dava ruhu ve kardeşlik hissiyatıyla partimizin başarısı için sorumluluk alması arzu ve beklentimizdir. Görev aldığımız günden bugüne kadar partimize omuz veren, destek olan, katkısını eksik etmeyen her bir gönüldaşıma, bizlerle birlikte çalışma arkadaşlığı yapan, üç hilali yükselten başta ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Salonumuzu şereflendiren herkesi muhabbetle selamlıyorum."
'İLERİ GÖRÜŞLÜ BİR LİDERE SAHİBİZ'
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirer ise sözlerine Batman Kozluk'taki PKK saldırısında yaşamını yitiren müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'a Allah'tan rahmet ailesine sabırlar dileyerek başladı.
Liderlerin ileri görüşlü olması gerektiğini belirten Ruhsar Demirer, "Biz ileri görüşlü bir lidere sahibiz. 2015 yılında yapılan genel seçimlerin seçim beyannamesinin kapağında 2019 hedefi olarak 'Toplumsal onarım' yazacak kadar ileri görüşlü bir liderimiz var. Biz toplumun özüyüz. Ülkücü şuuru unutmamalıyız unutturmamalıyız. Sürekli hatırlatmalıyız. Ülkücü hareketin kurulduğu yıldan beri Türkiye'nin  bekası için neler yaptığını herkes biliyor" dedi.
Çorum'un tarım ve sanayi şehri olduğunu ifade eden ve işsizliğin yüzde 10'larda olduğunu dile getiren Demirer, bunun azaltılması için gerekli olan havaalanı sorununun hala çözülemediğini söyledi. Demirer, kongrede seçilecek olan yönetimi tebrik ederek sözlerini tamamladı.
YÖNETİM KURULU
Mehmet Akif Aras tek aday olarak girdiği kongrede yeniden MHP İl Başkanlığına seçilirken yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı:
"Yönetim Kurulu: Ali Dost, Arslan Kaynar, Mustafa Kemal Metin, Abdullah Oğuz Çatal, Ahmet Şahinbaş, Orhun Batuhan Kurtbaş, Ömer Kaşık, Mete Başıbüyük,
Süleyman Taş, Yusuf Bor, Mehmet Akçay, Mustafa Berber, Engin Dağdelen, Nuri Aydın, Sinan Akel, Celal İrtük, Hüseyin Karaçam, Ahmet Keçeci, Abdülhaluk Çatalpelit, Yılmaz Ateş, İlker Tuzun, Ahmet Nevzat Tecimer, Şerif Aktaş, Ömer Ertuğrul. Disiplin Kurulu: Yusuf Çatal, Ertuğrul Külcü, Ali Osman Burcu, Selahattin Koçak, Turgut Onur Kayı¸ Sevda Aktağ, Alper Büker. Üst Kurul Delegeleri: Mehmet Akif Aras, Ertuğrul Onan, Yasin Şahin, Ali Alıcı, Bekir Güngör, Hakan Kaan Uz, Mete Başıbüyük"