İskilip yeniden yapılanıyor | İskilip Gazetesi | İskilip'in En Kapsamlı Gazetesi | Avc
İskilip yeniden yapılanıyor
HABERLER

İskilip yeniden yapılanıyor

İskilip Belediyesi 7 adet altyapıyı 3 yılda tamamlayarak üst yapıda da hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor.
Altyapı çalışmaları esnasında kazılmadık cadde ve sokak kalmadı. Bu da 30 Yıllık kilit parke taşın ve diğer yolların tamamen sökülmesi anlamına geliyor. 
Altyapıdan kaynaklanan haklı eleştirilere rağmen çalışmaları aksamadan yürüten Belediye Başkanı Recep Çatma bu günlerde yaptığı işlerle de haklı övgüler almaktadır.
18 KİLOMETRE SICAK ASFALT TAMAMLANDI
Bölgede ve çoğu illerde dahi bulunmayan altyapı çalışmalarının hemen sonrasında üstyapıya ağırlık veren Başkan Çatma iki ay gibi kısa bir sürede İskilip'in 18 kilometrelik yolunun sıcak asfalt çalışmasını bitirdi. Bu çalışmasıyla büyük takdir toplayan Belediye Başkanı asfalt kapsamı dışında bulunan bölgelerin kilit parke ve bordür taşı döşeme işi için altışar kişiden oluşan ekiplerle ve iş makineleri ile İskilip'in her köşesinde devam ettirirken yapılan çalışmaların denetimini bizzat kendisi yapıyor. Esnaftan ve halktan kopmadan hizmetlerini sürdürüyor. 30 Yılın işini kısa süreye sığdırmaya gayret eden Başkan Çatma halk desteğini almanın avantajı ile hizmet ve yatırım anlamında birçok ilke imza atarak gelecek 100 yılın İskilip'inin altyapısını oluşturuyor.
EĞİTİM YATIRIMLARI VE CEZAEVİ SICAK PARA GİRİŞİNE VESİLE OLACAK
Başkan Çatma göreve gelişinin ikinci yılında cesaretle İskilip Meslek Yüksek Okulu Yeni bina inşaatına başladı ve Hitit Üniversitesine teslim edilecek yapısal çalışmayı tamamladı. Bu süreçte İskilip dışında yaşayan İskilipli iş adamlarını harekete geçirdi, onları tek, tek ziyaret ederek yeni bina inşaatına destek olmalarını sağladı. 2017-2018 Yılı eğitim öğretim yılına hazırlanması hedeflenen Meslek Yüksek Okulu yeni binası İskilip'in en büyük oturum alanına sahip olmakla da dikkat çekiyor.
Diğer taraftan bir yıl gecikmeli de olsa siyasi ve bürokratik girişimlerle Fen Lisesinin İskilip'e gelmesini sağladı.
Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin yeni binasına ve Kız İmam Hatip Ortaokulunun yapımına da başlandı. 
25 Yıldan fazladır İskilip'in gündeminde ve siyasilerin polemik konusu olan 1000 kişilik Açık Cezaevi yatırımını kazandırdı. Yatırımın inşaatına başlandı ve 2018'de tamamlanması hedefleniyor. Bu yatırımlar İskilip'e sıcak para girişini sağlayacak, İskilip esnafına rahat nefes aldıracaktır.
VAADLERİN TAMAMI VE FAZLASI YERİNE GETİRİLİYOR
Belediye Başkanı Recep Çatma seçim beyannamesinde yazılı olan tüm vaatleri ve fazlasını yerine getiriyor. Belediyelerin genellikle girmek istemediği altyapı çalışmasının tamamını bitirdi. Üstyapıda yıllık programlar hazırlayarak yatırımların kazandırılması noktasında Ankara İskilip arasında mekik dokudu. Ve İskilip eğitim ve sulama yatırımları başta olmak üzere İskilip'in 50 yıldır beklediği yatırımların gelmesini sağladı. Vaatlerini İskilip halkının takip edebilmesi için bilbordlarda ve tanıtım yayınlarında bastırdı. Yürüdüğü yolda sapma göstermedi.
HER MAHALLEYE ÇOCUK PARKI
Yine seçim vaatlerinden olan ve en önemli hizmetlerden her mahalleye kauçuk zeminli, oyun ve fitnes grupları, kamelya bulunan çocuk parkı projesini de hayata geçiren Çatma uygun alanlarda çocuk parkı yapımına devam ediyor.